Web Tasarım Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Web sitesi yaptırmak kurumsal kimlik oluşumunun ilk ayağıdır aslında. Sanal dünyanın sizi kabullenme süreci biraz uzun olduğu için web sitenizi ne kadar erken yaptırırsanız o kadar avantajlı çıkarsınız.

Tasarım yaptırırken öncelikle iyi bir ajansla ya da bilişim firması ile çalıştığınızdan emin olmalısınız. Bu nedenle detaylı bir araştırma yapmanızda yarar var. Sürekli gelişime açık bir alan olarak her daim teknik desteğe ihtiyacınız olacağını bilmeli, size yardım edebilecek profesyonel ekiplerle çalışmalısınız. Amatörce yapılan çalışmalar sizi yolda bırakır ve firma kimliğinizi zedeler.

 

Bu nedenle web siteleri yapılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir:

• Özgün bir tasarım seçilmeli.
• Tasarım kurumsal kimliği yansıtacak biçimde olmalı.
• Benzersiz içerikler oluşturulmalı.
• Geliştirilmeye açık olmalı.
• Yazılım ve kodlamalara uygun olmalı.
• Farklı eklentilerle desteklenebilir olmalı.
• Kaliteli ve hızlı bir hosting sahibi olmalı. 
• Bütün internet tarayıcılarına uyumlu olmalı.
• Google web kalite politikasına uygun optimizasyona sahip olmalı. 
• Güvenliği sağlanmalı.
• Arşivleme imkanı sağlamalı. 
• Veri girişi ve kontrolü kolay olmalı.
• Banner ve spotlar dikkat çekici olmalı.
• Kullanıcı dostu olmalı ve kolay kullanılabilmeli.

Eğer deneyimli bir ekiple çalışırsanız yukarıdaki özelliklere sahip bir site elde edersiniz. Ancak işiniz sadece web sitenizin yapılması ile bitmiş olmuyor. Belirli aralıklarla güncellenen ve SEO desteği alan siteler daha başarılı oluyor. Arama motoru kriterlerine göre belirlenen hedef kelimelerde görünür olmak için alınan bu destek ile siz de sektörünüzdeki rakiplerinizden sıyrılarak ilk sayfalarda yerinizi alabilirsiniz. Tasarım firmanızın SEO desteği verip vermediğine de dikkat etmelisiniz.

Web Tasarım Yeniliklerinden Haberdar Olun!

Web sitenizi yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra tasarım yeniliklerinden haberdar olmanız gerekiyor. Sitenizi güncel tutabilmeniz, Google’da görünür olmanızı ve çağı takip etmenizi daha kolay hale getirecek.

Akıllı Telefonlara Uyumlu

Görüntülenme düzeyi yüksek ve farklı ekran boyutlarına uyumlu sitelerinizi ziyaret eden kullanıcılar daha rahat kullanım özelliği sayesinde sitenizde uzun süre kalacak. Tabletler ve akıllı telefonlar sayesinde de çok sayıda kullanıcı çekeceksiniz.

Hızlı Yüklenme

Web sitenizde hız önemli bir konu olacaktır. Çalıştığınız firmadan düzenli olarak hız optimizasyonu isteyebilirsiniz. Kullanıcılarınıza daha hızlı bir site sunarak kalitenizi sergileyebilirsiniz.

Sosyal Medya Unutulmamalı

Dört dörtlük bir site istiyorsanız sosyal ağ uygulamalarını tasarıma dahil etmeyi unutmayın. En hızlı iletişim ve haberleşme platformlarını kullanarak daha çok insana ulaşabilirsiniz.

Minimal Web Site Tasarımı

Çok fazla içerik girmek sitenize gelen ziyaretçileri bilgiler arasında boğabilir. Bu nedenle kalabalık tasarımlardan ve gereksiz eklentilerden kaçının. Yalın bir anlatım ziyaretçilerinizi daha çok etkileyecek.

Göz Yormayan Tipografi

Kullanılacak olan yazı tipleri ve boyutları özenle yapılmalıdır. Kullanıcılar site içeriklerini okurken yorulmamalı ve ayrıntılarda boğulmamalı. Dikkat çekici fontlar ve özel yazı tipleri sitenizi farklı kılacaktır.

Web sitenizi yaptırırken sayfamızdaki kriterleri göz önünde bulundurursanız istediğiniz gibi bir tasarıma sahip olur ve rakiplerinizi geride bırakırsınız. Yapmanız gereken deneyimli bir ajans ile işbirliği yapmak.

iletişim

0212 693 93 63
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Ticaret Merkezi
Galleria-1 Blok No: 231 Esenler / İstanbul

e-bülten

Duyurulardan haberdar olmak ister misiniz?