Seo Nedir, Neden Gereklidir?

Seo online popülerliği arttırmak adına yapılan işlemlerin, ziyaretçi ve arama motoru dostu bir site oluşturmak için optimizasyonların iyileştirilmesi işlemleri bütünüdür. İngilizce olarak Search Engine Optimization olarak adlandırılan kelime Türkçe anlamı ile arama motoru optimizasyonu olarak da bilinmektedir.

Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir çalışma olarak seo doğmuştur.

Seo Neden Gereklidir;
- Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
- Ziyaretçi sayısını arttırmak
- Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
- Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
- Marka bilinirliğini yükseltmek
- Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
- Reklam performansınızı yükseltmek

Seo bir reklam stratejisi olduğunu düşünürsek, açılan yeni bir mağaza nasıl ki reklama ihtiyaç duyuyor ise internet siteleri de seo çalışmasına ihtiyaç duymaktadır.

Yeni faaliyete geçirdiğiniz internet sitesinin sahip olacağı ziyaretçi sayısı genellikle sizin haber verdiğiniz yakın çevreniz veya paylaştığınız sosyal medya platformlarından oluşmaktadır. Eğer içeriğiniz su sporları ile ilgili ise ve sizde hedef kitle olarak su sporları ile ilgilenen kişiler tarafından ziyaret edilmek istiyorsanız başlangıçta mümkün değildir.

Arama motorlarının yeni sitelere bakış açıları şu şekilde gelişmektedir. Botlar tarafından belirli periyotlarda siteniz incelenerek hangi süre zarfında nasıl bir gelişim ve popülarite sağlamışsınız, ziyaretçileriniz sayfalarınızda ne kadar süre kalmışlar, ziyaretçilerinizin site ile olan etkileşimi, gerçekleştirilen satın alma ve sipariş işlemleri sıralamanızı anahtar kelimeler üzerinde belirleyen 200 faktörden sadece birkaçıdır.

Seo sadece şu siteler için gereklidir diye bir sınıflandırma yapılması yanlıştır. İnternet üzerinde faaliyet gösteren ve gelişmek isteyen tüm siteler için arama motoru optimizasyonu gereklidir.

iletişim

0212 693 93 63
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Ticaret Merkezi
Galleria-1 Blok No: 231 Esenler / İstanbul

e-bülten

Duyurulardan haberdar olmak ister misiniz?